Rekordowa zbiórka dla Krzyśka

Rekordową kwotę zebrali mieszkańcy Grojca dla swojego sąsiada Krzysztofa Węgrzyna!

Ponad pół tysiąca osób bawiło się w minioną sobotę na Pikniku Rodzinnym „POMAGAM”, zorganizowanym dla Krzyśka Węgrzyna w Stawach Grojeckich. Do puszek wolontariuszy Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy wpadła rekordowa kwota – 35 tys. 865 zł, która zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację chłopaka.

 

- Inicjatywa zorganizowania charytatywnej imprezy zrodziła się z potrzeby serca. Krzysiek jest młodym, otwartym i świetnym człowiekiem i naszym sąsiadem, któremu trzeba pomóc w powrocie do zdrowia – podkreśla Żaneta Płonka, która wraz z mężem Wojciechem (sołtysem Stawów Grojeckich) i sąsiadami, była inicjatorką wydarzenia. Dodaje, że w przygotowanie Pikniku włączyła się niemal cała wieś, a przede wszystkim sam Krzysztof, który nie tylko zajmował się promocją imprezy w portalach społecznościowych czy pisaniem pism do sponsorów, ale także aktywnie pomagał podczas samego pikniku, np. rozstawiał stoły, przywitał również maluchy występując w przebraniu Oksia – maskotki Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Brzezince.

 

Podczas rodzinnego pikniku można było zobaczyć między innymi pokaz tańca z ogniem, występ czirliderek – sąsiadek Krzyśka - które specjalnie na Piknik przygotowały choreografię, prezentację w wykonaniu młodych siatkarek z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu, pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków z OSP Włosienica oraz OSP Wadowice czy poznać techniki ju-jitsu. Najmłodsi mogli pobawić się na dmuchanym placu zabaw, skorzystać z loterii fantowej oraz pomalować sobie buźki i samochód sołtysa. Atrakcją była również przejażdżka kucykami oraz spotkanie z oślicą Mają z zagrody burmistrza Kęt, Krzysztofa Klęczara.

 

- Podczas pikniku można było też spotkać występującego na co dzień w drużynie Unii Oświęcim Czecha, Michała Fikrta z jego dziewczyną Brigitą. Kibice wykonywali sobie z nim pamiątkowe zdjęcia, a koszulka bramkarza została zdobyta za… 2 tys. zł !!! Michał dodatkowo zaoferował szczęśliwemu nabywcy wspólną kolację - mówi Monika Bartosz, prezes Fundacji MOWP . - To nie pierwszy raz, kiedy Michał wspiera działania MOWP. Już wkrótce, po raz drugi będzie można go zobaczyć w biało-niebieskich barwach drużyny Przyjaciół MOWP, podczas meczu z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich - dodaje.

 

W organizację pikniku „POMAGAM” włączył się cały powiat oświęcimski: piłkarscy kibice Unii Oświęcim, zawodnicy i zarząd LKS „Brzezina” z Osieka, grupa ponad 40 motocyklistów czy nauczyciele i koledzy Krzyśka z Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu. Wśród gości imprezy byli Wójt Albert Bartosz, który objął imprezę patronatem, Zastępca Wójta Mirosław Smolarek, sołtysi i radni gminni. W imprezę zaangażowało się również Koło Gospodyń Wiejskich ze Stawów Grojeckich, a także stowarzyszenie „Grupa na Zamku”. Piknik zakończył się zabawą taneczną, która trwała do drugiej w nocy.

 

Krzysztof Węgrzyn ma 18 lat i mieszka w Grojcu. Urodził się z naczyniakiem jamistym twarzy, języka i wargi dolnej. To rzadkie na skalę światową schorzenie wymaga bardzo skomplikowanego leczenia. Dzięki pomocy życzliwej osoby, Bogusławy Bąbacz, udało się znaleźć klinikę w Niemczech, w której Krzysztof może być leczony. Koszt wykonania kilku operacji to blisko pół miliona złotych.

 

- Do tej pory udało nam się zebrać ponad 160 tys. zł., to ogromna kwota, ale to zaledwie jedna trzecia, której Krzysiek potrzebuje, by wrócić do normalnego funkcjonowania. Pomoc dla niego płynie z całego świata i wszyscy w MOWP wierzymy, że tę kwotę uda nam się zebrać jeszcze w tym roku – mówi Monika Bartosz, prezes Fundacji MOWP. Dodaje, że najbliższe imprezy „orkiestry” zostaną zadedykowane Krzyśkowi . Będą to Charytatywny Piknik przy Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu organizowany wspólnie z fundacją FROPSSiK 1 października, II bieg na Molo 15 października czy III Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy, który odbędzie się już 5 listopada na oświęcimskim lodowisku.

 

Każdy, kto chce pomóc młodemu mieszkańcowi Grojca, może to zrobić dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy
Nr konta: 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003
Tytułem: Na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Węgrzyna
Nr konta dla wszelkich wpłat z zagranicy: SWIFT EBOS PLPW 106 PL 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003, tytułem: leczenie i rehabilitacja Krzysztofa Węgrzyna.

GALERIA