Laury w Międzynarodowym Konkursie

Prace pięciorga małych artystów ze Stawów Grojeckich zostały wysoko ocenione w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży "Tęczowy Kalendarz" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach.

Wiktoria Wójcik zdobyła III nagrodę, natomiast wyróżnienia otrzymały Laura Waszkiewicz, Natalia Zając, Zuzanna Wasilewska i Anna Gajek. Do 14. edycji Konkursu zgłoszono prawie 700 prac z Serbii, Bułgarii, Indonezji, Hongkongu i z miast całej Polski (m.in. z Lublina, Gorzowa Wielkopolskiego, Piły i Warszawy). Wernisaż wystawy i rozdanie nagród miały miejsce 16 grudnia.

 

Kilkanaścioro utalentowanych grojczan rozwija swoje umiejętności na cotygodniowych zajęciach plastycznych w świetlicy, w budynku GOPS-u. Rada Sołecka organizuje je od kwietnia tego roku na życzenie mieszkańców wyrażone na Zebraniu Wiejskim.

 

Dzieci bawią się i uczą pod opieką Doroty Sporysz oraz instruktorki – Agnieszki Kołodziej-Ryś. Poznają różne techniki (malarstwo, rysunek, papieroplastyka). Na grudniowych warsztatach ceramicznych przygotowywały ozdoby, które po wypaleniu w zaprzyjaźnionym Środowiskowym Domu Samopomocy w Oświęcimiu upiększą świąteczne stroiki i choinki.

 

GALERIA